Разгледайте този доклад за лозаризма

Разгледайте този доклад за лозаризма

Разгледайте този доклад за лозаризма

Blog Article



По дисциплината „Овощарство и Лозарство /част Лозарство/“, се  изучават и   посочват начините за направляване растежа и развитието на лозовото растение, с цел получаването на високи и качествени добиви от грозде.

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Целта на резитбата е да се формират здрави и високо продуктивни растения, а това се постига много по-лесно с използването на висококачествени професионални лозарски ножици и инструменти.

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

Меморандуми и соработки Меморандум за соработка ФЗНХ-Харвест Кооператив Меморандум за соработка со Универзитетот Гајзенхајм Меморандум за соработка-ФЗНХ-МЖСПП Меморандум за соработка-Јапонија Меморандум за соработка ФЗНХ-МЗШВ Меморандум за соработка ФЗНХ-Моја Фарма Образование и земјоделство Договор за основање на асоцијација на факултети Меморандум-Општина Кисела Вода Меморандум-Општина Гази Баба Корисни линкови  

При производство на лозов посадъчен материал, за стратификацията се използват стърготини от горски видове, които не са стерилизирани.

В отговор на наши читателки, които желаят и в селските си къщи да отгледат лоза, ще отговорим:

Во минатото, лозаро-овоштарската насока, денес преточена во насоката овоштарство, лозарство и винарство, претставува една од најстарите насоки на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, низ која профилирале голем лозарство број генерации студенти, кои во континуитет заземаат значајна улога во развојот на земјоделските стопанства.

За по-хладните райони се препоръчва южно, югоизточно или югозападно изложение. При такива условия гроздето узрява по-рано и натрупва повече захари. По правило, колкото по-неблагоприятни са останалите условия, толкова по-южно трябва да е изложението спрямо слънцето.

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

Германија предлага засилени проверки на социјалните мрежи кај кандидатите за шенген-виза

Дирекция "Анализиране, планиране и информационно осигуряване"

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

По појавата на филоксерата и уништувањето на лозовите насади следува обнова на лозарството. Првенствено се подигнуваат лозови насади на површините кои биле и пред појавата на филоксерата. Започнува примена на лозни подлоги, лозите се одгледуваат на нискостеблени системи, со густо растојание на садење и без можност за примена на механизирана обработка.

Report this page